PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital nie chce dopłacać do leków

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    20 sierpnia 2012 - 19:07
Szpital nie chce dopłacać do leków

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu wysłała do ministra zdrowia list, w którym prosi interwencję w sprawie ceny leków m.in. onkologicznych. Firmy sprzedają je lecznicy w cenie z obwieszczenia ministra, a NFZ refunduje mniejsze kwoty, szpitala zaś nie stać na pokrycie różnicy.
Jak podaje "Gazeta Wyborcza", problem zaczął się w lipcy wraz z wejściem w życie przepisów ustawy refundacyjnej. Wcześniej szpital ogłaszał przetarg i jeśli było wiadomo, że NFZ zapłaci za lek mniej, niż oferowała firma, szpital z nią negocjował obniżenie ceny.

Teraz firmy sprzedają szpitalowi leki według cen z obwieszczenia ministra zdrowia. Ale okazuje się, że za niektóre NFZ zwróci szpitalowi mniejszą kwotę. Dostawcy sztywno trzymaja się cen z obwieszczenia i wychodzi na to, że to szpital musi dołożyć brakujacą kwotę. Zamieszanie dotyczy wielu leków, nie tylko onkologicznych.

Dyrekcja WSS w Radomiu wystosowała do resortu zdrowia pismo, w którym prosi o wyjaśnienie, jaką kwotę powinien placówce zwracać NFZ. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.