PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital Popiełuszki w Włocławku na ostatniej prostej modernizacji

  • AKC    17 kwietnia 2018 - 09:36
Szpital Popiełuszki w Włocławku na ostatniej prostej modernizacji
Podpisanie umowy na modernizację szpitala. Fot. Łukasz Piecyk/UMWKP

Podpisana w Urzędzie Marszałkowskim umowa z wykonawcą dokumentacji projektowej dla nowego głównego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Popiełuszki we Włocławku rozpoczyna ostatni etap modernizacji tej lecznicy.
  • Kompleksowa modernizacja i rozbudowa włocławskiego Szpitala Popiełuszki kosztować będzie łącznie 170 mln zł.
  • Powstanie m.in. nowy gmach mieszczący oddział ratunkowy, zespół sal operacyjnych i oddziały łóżkowe.
  • Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w styczniu zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane.

Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego starego obiektu. Zgodnie z założeniami funkcjonalno-użytkowymi, na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej.

Złożony z siedmiu sal zabiegowych blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu.

Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.

 Pozostałe elementy inwestycji to modernizacja i rozbudowa przyległych pawilonów oraz budowa łącznika zapewniającego komunikację wewnątrzszpitalną.

Firma Pas Projekt z Nadarzyna, która została wyłoniona w wyniku rozstrzygniętego właśnie przetargu, ma na stworzenie dokumentacji projektowej 40 tygodni; wszystkie etapy projektowania zostaną przeprowadzone przy pomocy elektronicznych narzędzi modelowania.

Źródłem finansowania są nasz Regionalny Program Operacyjny (85 proc.) oraz kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Inwestorami, na zasadzie partnerstwa, są szpital i marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.   

Kompleksowa modernizacja i rozbudowa włocławskiego Szpitala Popiełuszki kosztować będzie łącznie 170 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.