PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Białymstoku otrzyma nowe skrzydło

  • PAP    19 kwietnia 2011 - 15:34

147 mln zł ma kosztować pierwszy etap rozbudowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Przetarg na tę inwestycję wygrała firma Budimex.
Na 2011 rok z budżetu państwa na inwestycję ma być łącznie przeznaczonych około 40 mln zł. 20 mln zł z tej sumy uczelnia już ma, kolejne pieniądze - jak mówi prof. Chyczewski - "są prawie pewne". Z początkiem czerwca ma ruszyć budowa nowego skrzydła szpitala, w którym będzie nowoczesny blok operacyjny i izba przyjęć. Na dachu obiektu ma powstać lądowisko dla helikoptera ratunkowego. Inwestycja ma się zakończyć do 2015 roku.

Prof. Chyczewski podkreślił, że po wyborze najkorzystniejszej oferty, złożonej przez Budimex, w projekcie udało się zaoszczędzić około 50 mln zł, co oznacza, że pieniędzy powinno wystarczyć także na budowę budynku na potrzeby kliniki psychiatrii oraz garaży.

Jak poinformował prof. Chyczewski, do 1 czerwca powinny się zakończyć trwające obecnie prace przy infrastrukturze podziemnej i zagospodarowaniu terenu. Chodzi m.in. o teren pod drogę dojazdową do nowego skrzydła szpitala, które ma powstać.

Wszystkie prace, łącznie z modernizacją dotychczasowych obiektów szpitala mają kosztować około 500 mln zł - informowały wcześniej władze uczelni. Cała inwestycja ma być finansowana z budżetu państwa.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny dla dorosłych jest najbardziej specjalistycznym i jednym z największych szpitali w Podlaskiem. W tej placówce Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku kształcą się przyszli lekarze.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.