PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Cieszynie będzie miał kardiologię

  • GK    27 lipca 2012 - 13:13
Szpital w Cieszynie będzie miał kardiologię

Górnośląskie Centrum Medyczne uruchomi kardiologię w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.
1 sierpnia br., Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach rozpocznie proces tworzenia, w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, oddziału kardiologii wraz pracownią hemodynamiki.

Jest to krok w kierunku zaspokojenia potrzeb mieszkańców regionu, a także przebywających turystów, w zakresie kompleksowej opieki kardiologicznej. Obejmować ona będzie świadczenia z zakresu hospitalizacji pacjentów z chorobami układu krążenia oraz pomoc w trybie nagłym, poprzez realizację procedur kardiologii interwencyjnej w ostrych zespołach wieńcowych.

– Na mocy podpisanej umowy, na okres 10-ciu lat, Górnośląskie Centrum Medyczne wydzierżawiło od Szpitala Śląskiego w Cieszynie, niewykorzystywane aktualnie powierzchnie po byłej kardiologii oraz starym oddziale intensywnej terapii, znajdujące się na drugim piętrze Pawilonu Łóżkowego – mówi dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.

W nowo utworzonym oddziale kardiologii z pracownią hemodynamiki Górnośląskie Centrum Medyczne, zapewni wyposażenie w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę medyczną oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. W ramach podpisanej umowy GCM we własnym zakresie wykona również remont pomieszczeń na potrzeby przygotowywanego oddziału.

Wysokiej klasy specjaliści oraz zaplecze naukowe dużego ośrodka akademickiego o profilu medycznym umożliwi przede wszystkim wprowadzenie dodatkowych procedur, które dotychczas nie były wykonywane w Cieszynie. Renomowany, publiczny ośrodek, który zabezpieczać będzie opiekę kardiologiczną mieszkańców gminy Cieszyn, oprócz leczenia interwencyjnego, zapewni także możliwość dalszego leczenia.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.