PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w coraz lepszej kondycji po przekształceniu

  • Przegląd prasy/Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia    18 sierpnia 2011 - 10:33

Szpital Powiatowy w Drezdenku, do niedawna zadłużony na ponad 20 mln zł, po skorzystaniu z tzw. planu B remontuje się i rozwija, tworząc nowe poradnie i oddziały.
Jak podaje „Gazeta Lubuska”, spółka Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Drezdenku, w której 100 proc. udziałów ma powiat strzelecko-drezdenecki, rozpoczęła działalność w lipcu 2010 r.

Dla zadłużonego na ponad 20 mln zł szpitala skorzystanie z przekształcenia w ramach rządowego programu ratowania szpitali okazało się sukcesem. W 2010 r. placówka zarobiła 400 tys. zł, w pierwszych miesiącach 2011 r. – ok. 200 tys. zł.

Lecznica otworzyła oddział urologii jednego dnia, nowe poradnie specjalistyczne i szkołę rodzenia. Wyremontowane zostały m.in. elewacja budynku szpitala oraz oddział ginekologiczno-położniczy.

Starosta strzelecko-drezdenecki Andrzej Bajko,16 sierpnia br. podpisał w Ministerstwie Zdrowia dokument, dzięki któremu powiat dostanie ponad 15,2 mln zł, czyli zdecydowaną większość kwoty zobowiązań szpitala, które wziął na siebie – informuje „Gazeta Lubuska”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.