PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Jędrzejowie będzie mógł wznowić działalność pediatrii? Czekamy na wyniki rozmów

  • bad    2 marca 2018 - 21:19
Szpital w Jędrzejowie będzie mógł wznowić działalność pediatrii? Czekamy na wyniki rozmów
1 kwietnia to możliwy termin wznowienia działalności oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. W. Biegańskiego w Jędrzejowie. Fot. mat. prasowe

Podczas wczorajszego posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Kiebzak wskazała 1 kwietnia jako możliwy termin wznowienia działalności oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. W. Biegańskiego w Jędrzejowie.
- Cieszymy się, że NFZ widzi taką możliwość – mówi starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. – Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko, co możliwe, aby ten termin mógł być realnie wprowadzony w życie. Kluczowe znaczenie mają jednak wyniki rozmów z pediatrami, które nadal prowadzi spółka Artmedik – dodaje starosta.

Czytaj też: Szpital w Jastrzębiu Zdroju ma problemy. Zawiesza oddziały

18 grudnia 2017 roku oddział pediatryczny zaprzestał przyjmowania pacjentów. Zarząd spółki Artmedik, która zarządza szpitalem w Jędrzejowie, zdecydował się na zawieszenie jego działalności od początku bieżącego roku z uwagi na problemy kadrowe oraz finansowe. Od tamtej pory zarząd powiatu walczy o ponowne uruchomienie tego oddziału, prowadząc m.in. rozmowy z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj też: W Namysłowie rejestracja do szpitala bez wychodzenia z domu

Celem negocjacji jest uzyskanie brakujących środków potrzebnych do ponownego uruchomienia pediatrii w jędrzejowskim szpitalu. Starosta ma poparcie większości gmin powiatu jędrzejowskiego. Zdaniem Edmunda Kaczmarka jedynym elementem niezbędnym do zakończenia rozmów jest ostateczne uzgodnienie warunków pracy pomiędzy lekarzami a operatorem szpitala – spółką Artmedik. Ma nadzieję, że finał tych rozmów jest bliski. Ze swej strony deklaruje stałe wsparcie dla negocjujących.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Marek, 2018-03-06 12:19:14

    Cieszę się, że sprawa zmierza w końcu ku pozytywnemu rozwiązaniu i uda się dotrzymać tego kwietniowego terminu. Jestem przekonany, że olbrzymia w tym zasługa starosty Kaczmarka, który jeszcze w zeszłym roku prowadził rozmowy z Artmedikiem, NFZ i przedstawicielami władz centralnych i bardzo irytuje m...nie przypisywanie sobie tej roli przez posłankę Krupkę, która głównie robiła medialny szum w okół własnej osoby. Ale co zrobić... Wybory już niebawem...  rozwiń