PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Józefowie ma odnowiony oddział

  • JL    22 lutego 2010 - 10:00
Szpital w Józefowie ma odnowiony oddział

Na modernizację i podstawowe wyposażenia Oddziału Psychiatrii Dziecięcej szpitala w Józefowie k. Warszawy mazowiecki samorząd wydał ponad 1,1 mln zł.
Remont polegał na zmianie układu ścian, wymianie posadzek, tynków, stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji elektrycznej, teleinformatycznej, a także wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Poza tym oddział otrzymał łóżka, meble do sal pacjentów oraz odpowiedni sprzęt.

Oddział w Józefowie jest jedynym na Mazowszu, który w trybie ostrego dyżuru przyjmujący dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Trafiają do niego np. nastolatki m.in. po próbach samobójczych, z depresjami czy z nerwicami, a także dzieci do 15 lat z upośledzeniami umysłowymi oraz z objawami stresu pourazowego. Przebywać na nim może jednorazowo 24 pacjentów.

Poza farmakoterapią oddział oferuje też m.in. terapię grupową (małe formy teatralne, grupa dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym i grupy dla dziewcząt).

Diagnostykę oraz terapie prowadzi wysoko wykwalifikowany personel. Wyposażenie sal i zastosowanie najnowszych rozwiązań technicznych służyć ma przede wszystkim stworzeniu przyjaznej atmosfery i minimalizacji stresu u małych pacjentów, ale również uzyskaniu trafnej diagnozy, umożliwiającej skuteczną terapię.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.