PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Kępnie dostał dofinansowanie z budżetu na blok operacyjny

  • PAP/PSZ    20 listopada 2017 - 12:08
Szpital w Kępnie dostał dofinansowanie z budżetu na blok operacyjny
Dotacja pokryje koszty robót budowlanych, a wcześniejsze wydatki zostaną zrefinansowane i przeznaczone na wyposażenie bloku. (fot. Shutterstock)

Starostwo Powiatowe w Kępnie otrzymało 3,6 mln zł dofinansowania z rezerwy budżetu państwa na budowę bloku operacyjnego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie.
Nowy blok operacyjny zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2018 r.

Zarządzenie w sprawie uruchomienia środków dla kępińskiego szpitala wydała premier Beata Szydło.

Minister Beata Kempa poinformowała, że sprawę udało się doprowadzić do finału wspólnie z posłem z okręgu kalisko-leszczyńskiego Janem Mosińskim.

"Docierają do mnie informacje, że mieszkańcy cieszą się z tej wiadomości. Mam nadzieję, że zarówno mieszkańcy regionu, jak i podróżni jadący krajową "11" i ekspresową "8" już niedługo będą czuli się bezpieczniejsi, wiedząc, że w razie nieszczęścia, kępińskie służby będą miały możliwości jeszcze lepszej opieki medycznej. Dodatkowym atutem dla wsparcia inwestycji jest fakt, że szpital w Kępnie cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów spoza powiatu kępińskiego" - skomentowała dla PAP szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

Starosta kępiński Witold Jankowski przypomniał, że o dofinansowanie starał się od 1,5 roku. "To nasze pukanie skończyło się sukcesem i dostaliśmy dofinansowanie na inwestycję, co w znacznym stopniu odciąży budżet starostwa" - powiedział.

Z rządowej dotacji - jak podkreślił starosta - zostaną pokryte koszty robót budowlanych, a wcześniejsze wydatki zostaną zrefinansowane i przeznaczone na wyposażenie bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni w niezbędne urządzenia.

"Natomiast nadwyżkę z budżetu powiatu zaplanowaną na budowę bloku operacyjnego zamierzamy przeznaczyć w 2018 roku na remonty dróg" - poinformował Witold Jankowski.

Poseł Jan Mosiński poinformował, że szpital w Kępnie obsługuje prawie 100 tys. mieszkańców z powiatów kępińskiego i wieruszowskiego.

"Jednak z uwagi na brak szpitalnego oddziału ratunkowego w ościennych powiatach - ostrzeszowskim, oleśnickim, kluczborskim oraz namysłowskim - z opieki medycznej będzie mogło skorzystać ponad 370 tys. mieszkańców" - podkreślił parlamentarzysta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.