PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Kluczborku na światowym poziomie

  • AT    24 listopada 2014 - 14:07
Szpital w Kluczborku na światowym poziomie

Klimatyzowane pokoje dla pacjentów, ultranowoczesny sprzęt medyczny, sale operacyjne w pełni zintegrowane, system zarzadzania oświetleniem, to wszystko sprawia, że prywatny szpital Vital Medic w Kluczborku będzie jedną z najnowocześniejszych placówek w Polsce. Szpital drzwi dla pacjentów otworzy do końca tego roku.
Do końca tego roku na Opolszczyźnie ruszy jeden z najnowocześniejszych szpitali, specjalizujący się w neurochirurgii i ortopedii.  Od lipca działa już zakład rehabilitacji, w której pacjenci w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia całkowicie za damo mogą skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Pozostałe oddziały, czyli ortopedii i neurochirurgii będą na razie dostępne dla tzw. pacjentów komercyjnych, ale szpital również tutaj będzie chciał zapewnić darmowe leczenie i opiekę medyczną w ramach kontaktu z NFZ.

Spółka Vital Medic w ciągu pięciu lat doprowadziła od „zera” do powstania w Kluczborku szpitala na światowym poziomie. Placówka będzie specjalizowała się w ortopedii i neurochirurgii, bo jak wyjaśnia Piotr Duch ze spółki Vital Medic Sp. z o.o.

- Te dwie specjalizacje łączą się ze sobą w zakresie schorzeń kręgosłupa. Dodatkowo, można je uznać, za deficytowe na Opolszczyźnie. Dążyliśmy do tego, a aby placówka oferowała kompleksowe leczenie, stąd zawężona specjalizacja ortopedyczna i neurochirurgiczna wraz z uzupełniającymi działalnościami w postaci poradni specjalistycznych o tym samym profilu oraz zakładami rehabilitacji i diagnostyki obrazowej.

- Mając świadomość, że pacjenci potrzebują naszego wsparcia na każdym etapie leczenia – od diagnostyki poprzez hospitalizację, a zakończywszy na rehabilitacji – finalizujemy prace nad projektem VITAL MEDIC – Szpitalem Specjalistycznym. Chcemy w nim stosować nowoczesne podejście do szpitalnictwa. Zależy nam na stworzeniu miejsca, w którym w centrum uwagi będzie pacjent – dodaje Ilona Mróz, dyrektor ds. organizacyjno – finansowych, Vital Medic Sp. z o.o.

Supernowoczesny 

Placówka zajmuje powierzchnię 3,5 tys. metrów kwadratowych, na których są 42 miejsca na dwóch oddziałach szpitalnych, do tego zakłady rehabilitacji i diagnostyki obrazowej wraz z zespołem poradni  specjalistycznych oraz oddział intensywnej terapii z sześcioma łóżkami. Pacjenci będą mieli do dyspozycji sale 1 lub 2 osobowe każda z oddzielną łazienką.

Wszystkie sale są nowocześnie wyposażone, w pełni skomputeryzowane. Jednak to nie koniec innowacji. Szpital, jako pierwszy w Polsce ma ogrzewanie podłogowe i klimatyzację w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo placówka wyposażona jest w tzw. inteligentne oświetlenie, czyli system automatycznie dostosowujący natężenie światła w zależności od nasłonecznienia pomieszczenia.

Prywatny, ale nie do końca za prywatne pieniądze

Szpital Vital Medic, to jednostka prywatna, której koszt utworzenia w warunkach rynkowych to około 45-50 mln złotych. Powstała w oparciu o środki własne spółki, a także o finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, a także ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spółka trzykrotnie ubiegała się o środki unijne i za każdym razem pozytywnie rozpatrywano jej wnioski. W sumie prawie 13 mln złotych zainwestowanych w budowę placówki pochodzi ze środków pomocowych.KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.