Szpital w Krośnie Odrzańskim poprowadzi spółka samorządowa

• Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego w Krośnie Odrzańskim prowadzony wcześniej przez zewnętrznego operatora nie działa od listopada.
• Placówkę najprawdopodobniej przejmie utworzona w tym celu spółka samorządowa.
Szpital w Krośnie Odrzańskim poprowadzi spółka samorządowa
Członkowie zarządu Grupy Nowy Szpital mają spotkać się ze starostą 13 grudnia, aby prowadzić dalsze rozmowy. (Fot. archiwum)

Wcześniej pojawiały się informacje o możliwym przejęciu budynków szpitala w Krośnie Odrzańskim oraz poszpitalnych w Gubinie przez 105. Szpital Wojskowy w Żarach.

W ostatnich dniach rzecznik starostwa Tomasz Kaczmarek przekazał jednak "Gazecie Lubuskiej", że szpitalem najpewniej będzie się zajmować spółka samorządowa. - Otrzymaliśmy wstępne deklaracje związane ze wsparciem finansowym z Gubina oraz Krosna Odrzańskiego - mówi Kaczmarek.

Gdzie będzie szpital, wciąż nie wiadomo. Starostwo w dalszym ciągu nie rozstało się ostatecznie z ostatnim zarządzającym placówką, czyli spółką Grupą Nowy Szpital. Choć klucze zostały przekazane do powiatu, wciąż trwają rozliczenia związane z mieniem.

Oficjalnie budynki też nie zostały jeszcze przekazane. Członkowie zarządu Grupy Nowy Szpital mają spotkać się ze starostą 13 grudnia, aby prowadzić dalsze rozmowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE