PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Krośnie Odrzańskim poprowadzi spółka samorządowa

  • RynekZdrowia.pl    11 grudnia 2016 - 11:14
Szpital w Krośnie Odrzańskim poprowadzi spółka samorządowa
Członkowie zarządu Grupy Nowy Szpital mają spotkać się ze starostą 13 grudnia, aby prowadzić dalsze rozmowy. (Fot. archiwum)

• Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego w Krośnie Odrzańskim prowadzony wcześniej przez zewnętrznego operatora nie działa od listopada.
• Placówkę najprawdopodobniej przejmie utworzona w tym celu spółka samorządowa.
Wcześniej pojawiały się informacje o możliwym przejęciu budynków szpitala w Krośnie Odrzańskim oraz poszpitalnych w Gubinie przez 105. Szpital Wojskowy w Żarach.

W ostatnich dniach rzecznik starostwa Tomasz Kaczmarek przekazał jednak "Gazecie Lubuskiej", że szpitalem najpewniej będzie się zajmować spółka samorządowa. - Otrzymaliśmy wstępne deklaracje związane ze wsparciem finansowym z Gubina oraz Krosna Odrzańskiego - mówi Kaczmarek.

Gdzie będzie szpital, wciąż nie wiadomo. Starostwo w dalszym ciągu nie rozstało się ostatecznie z ostatnim zarządzającym placówką, czyli spółką Grupą Nowy Szpital. Choć klucze zostały przekazane do powiatu, wciąż trwają rozliczenia związane z mieniem.

Oficjalnie budynki też nie zostały jeszcze przekazane. Członkowie zarządu Grupy Nowy Szpital mają spotkać się ze starostą 13 grudnia, aby prowadzić dalsze rozmowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.