PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Łapach z ZOL, ale bez interny?

  • Rynek Seniora/poranny.pl    24 września 2015 - 10:55

Kończą się prace nad projektem stworzenia w Szpitalu SP ZOZ w Łapach zakładu opiekuńczo-leczniczego - informował kilka dni temu rzecznik starostwa powiatowego. Okazuje się jednak, że w tej chwili szpital musi sprostać innemu wyzwaniu - z oddziału wewnętrznego łapskiego szpitala chce odejść pięciu lekarzy.
O planie przekształcenia zamkniętego na początku lipca oddziału ginekologiczno-położniczego w oddział specjalizujący się w leczeniu osób starszych mówiło się już od dłuższego czasu.

Program naprawczy szpitala zakłada, że w przyszłości w Łapach może powstać Regionalne Centrum Opieki Seniora. Mają tu też być leczeni chorzy z całego województwa podlaskiego wymagający stałych dializ.

Okazuje się jednak, że szpital ma w tej chwili inny problem: z oddziału wewnętrznego łapskiego szpitala chce odejść pięciu lekarzy. Mieszkańcy i władze boją się, że z powodu ich braku, interna zostanie zamknięta.

Robert Głowacki, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Łapach, któremu podlega szpital zapewnia, że dyrektor placówki dokłada wszelkich starań, by wszystkie oddziały pracowały normalnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.