PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Międzylesiu – wzór do naśladowania

  • PAP    3 października 2011 - 13:40
Szpital w Międzylesiu – wzór do naśladowania

Marszałek Sejmu, wiceszef PO Grzegorz Schetyna, który w poniedziałek odwiedził Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, przekonywał, że jest to placówka, która stanowi wzór do naśladowania.
Gratulował dyrekcji szpitala przedsiębiorczości i udanych inwestycji. Schetyna podkreślił w poniedziałek na konferencji prasowej, że inwestycje w szpitalu w Międzylesiu pokazują, że prawdą jest teza, iż Polska jest w budowie.

„Są takie miejsca, jak szpital w Międzylesiu, które są przykładem, jak wiele robi się w ostatnim czasie w ochronie zdrowia” – zaznaczył.

Pogratulował osobom, które skutecznie realizują nowe inwestycje w szpitalu w Międzylesiu. „To dobra zmiana w ochronie zdrowia, inwestycja dobrych ludzi w dobre projekty i w dobrą współpracę” – ocenił marszałek Sejmu.

Jak dodał, jeżeli konsekwentnie wykorzystuje się środki europejskie, to możliwe są tak pozytywne zmiany jak w międzyleskim szpitalu.

Dyrektor szpitala Jarosław Rosłon poinformował, że inwestycja rozpoczęła się w 2008 roku; przewidywany termin zakończenia, to grudzień 2011 roku. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. budowę: głównego wejścia do szpitala, szatni, izby przyjęć, gabinetów poradni specjalistycznych, zaplecza gastronomicznego oraz strzeżonego parkingu podziemnego.

Wokół budynku zaplanowano zagospodarowanie terenu poprzez stworzenie dróg komunikacyjnych jezdnych i pieszych – które mają zwiększyć bezpieczeństwo szpitala i ułatwią komunikację wewnątrzszpitalną.

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Marcin Kierwiński wskazywał na bardzo dobrą współpracę samorządu z dyrekcją szpitala. „To bardzo ważna inwestycja dla samorządu województwa mazowieckiego, na którą samorząd przygotował prawie 23 miliony złotych” – wyliczał.

„Wielka inwestycja, wspaniałe cele. Gratuluję” – mówił Kierwiński.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.