PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Mielcu ma lądowisko

  • PAP    9 listopada 2011 - 18:52
Szpital w Mielcu ma lądowisko

Szpital Powiatowy w Mielcu (Podkarpackie) ma lądowisko dla helikopterów medycznych. Inwestycja, która oficjalnie została oddana w środę, kosztowała ponad 3,2 mln zł.
Jak poinformował dyrektor placówki Leszek Kołacz, środowa uroczystość była wydarzeniem historycznym dla szpitala.

- Teraz nie tylko każdy nasz pacjent będzie mógł być przetransportowany do wybranego ośrodka specjalistycznego w Polsce maksymalnie szybko i bezpiecznie, ale także my, mając renomowane oddziały zabiegowe, będziemy mogli przyjąć pacjentów w razie potrzeby najsprawniej, jak to możliwe w dzisiejszych czasach, czyli drogą lotniczą - dodał.

Mieleckie lądowisko będzie trzecim na Podkarpaciu (zabierz głos/oceń marszałka); dotychczas istnieją takie obiekty przy szpitalach w Przemyślu i Rzeszowie.

Projekt lądowiska został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia w konkursie na budowę lądowisk dla szpitali, które posiadają Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł, w tym ponad 2,7 mln zł pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostałe środki zapewniło mieleckie starostwo - 321 tys. zł i szpital - 160 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.