Szpital w Pułtusku wreszcie spełni normy

8,6 mln zł z Unii pomoże szpitalowi w Pułtusku kupić nowy sprzęt i aparaturę medyczną oraz niezbędne wyposażenie.
Szpital w Pułtusku wreszcie spełni normy

Realizacja wartego 10 mln zł projektu sprawi, że nowy szpital zostanie otwarty i będzie jednym z najnowocześniejszych na Mazowszu, a nawet w Polsce. Teraz brakuje mu sprzętu spełniającego wymogi Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Współczesnych standardów nie trzyma też XVIII-wieczny budynek, w którym mieści się placówka.

Projekt polepszy jakość i dostępność usług medycznych. Umożliwi dalsze kontraktowanie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, a nawet rozszerzenie oferty. Nowy sprzęt poprawi diagnozowanie, rehabilitację oraz zmniejszy liczbę skierowań na badania do lepszych szpitali.

Szpital kupi m.in. aparaty EKG, pompy infuzyjne, łóżka elektryczne do intensywnej terapii, kardiomonitory, inkubatory, tomograf komputerowy, cyfrowy aparat RTG i ultrasonograf, a także echokardiograf.

Placówka wzbogaci się również o system informatyczno-medyczny. Usprawni on przepływ informacji między personelem medycznym pracującym na oddziałach i w pracowniach szpitalnych, a także polepszy rozliczanie kontraktów z NFZ.

W latach 2006-2008 na budowę szpitala w Pułtusku mazowiecki samorząd przeznaczył ponad 20 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE