PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Rykach ma szansę na uratowanie

  • AT    17 maja 2013 - 18:15

Rada Powiatu w Rykach, podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym nieruchomości i wyposażenia byłego SP ZOZ w Rykach spółce AMG Centrum Medyczne.
Dzięki tej uchwale istnieje duża szansa na przywrócenie normalnego funkcjonowania szpitalowi, który miał ostatnio coraz większe problemy z zagwarantowaniem swoim pacjentom podstawowej opieki medycznej.

„Sytuacja Szpitala w Rykach jest bardzo zła. Kontrola NFZ wykazała nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu, co doprowadziło do odebrania kluczowych kontraktów. Naszym zadaniem jest ratowanie tej placówki przed jej ostatecznym upadkiem. Jednak nie będzie to zadanie łatwe. W pierwszej kolejności ważne jest dla szpitala zawarcie na nowo kontraktów z NFZ w zakresie świadczeń medycznych, jakie były realizowane w Rykach jeszcze na początku bieżącego roku. I tu możemy niestety natrafić na pierwsze problemy, ponieważ zawirowania wokół tej placówki doprowadziły do tego, że zostało mało czasu na kontraktowanie. Już 10 maja upływał termin na złożenie ofert w konkursie na ratownictwo medyczne, a 14 maja upływają terminy innych konkursów." - mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu AMG Centrum Medyczne.

AMG Centrum Medyczne w momencie podpisania umowy dzierżawy przejmie w trybie art. 23' Kodeksu Pracy pracowników świadczących pracę w Szpitalu oraz ureguluje wobec nich wszelkie zaległości, pokryje zobowiązania wobec lokalnych przedsiębiorców - podwykonawców i dostawców Szpitala.

Sfinansuje również koszty inwestycji niezbędnych do prawidłowego wykonywania działalności medycznej. Zagwarantuje także prowadzenie działalności medycznej finansowanej ze środków publicznych w zakresie: oddziału wewnętrznego, chirurgii ogólnej, pediatrii, ginekologii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz izby przyjęć lub SOR, a także położnictwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.