Szpital w Toruniu: oddział neurologii wznowił działalność

Oddział neurologii i leczenia udarów mózgu szpitala w Toruniu w środę (4 marca) zawiesił działalność z powodu wygaśnięcia kontraktów lekarzy i odrzucenia przez nich nowych warunków płacowych.
Szpital w Toruniu: oddział neurologii wznowił działalność
W czwartek (5 marca) po południu oddział neurologii i leczenia udarów mózgu szpitala w Toruniu wznowił pracę /fot. Rynek Zdrowia

Jak poinformował PAP rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu dr Janusz Mielcarek, siedmiu z dotychczasowych lekarzy oddziału zdecydowało się na dalszą pracę. Przyjęli zaproponowane przez dyrekcję nowe kontrakty na warunkach, które wcześniej odrzucali.

Pacjenci, którzy na skutek zawieszenia działalności oddziału zostali przewiezieni do pięciu szpitali w regionie kujawsko-pomorskim, zostaną w nich do czasu zakończenia leczenia. Chodzi o ponad 30 osób.

Sposób organizacji pracy lecznicy chce sprawdzić minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który poinformował w środę wieczorem, że wysłał kontrolę Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Raport z kontroli oraz propozycja rozwiązania sytuacji ma trafić do premier Ewy Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE