Szpital wojewódzki w Lublinie będzie leczył marihuaną

  • Rynek Zdrowia/Dziennik Wschodni
  • 08-10-2015
  • drukuj
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie rozpoczął badanie z zastosowaniem marihuany medycznej. Za dwa tygodnie pacjenci dostaną pierwszą dawkę leku.
Szpital wojewódzki w Lublinie będzie leczył marihuaną
fot.archiwum

W badaniu biorą udział chorzy z zespołem Lennoxa-Gastaut, u których pomimo stosowania leków przeciwpadaczkowych napady nadal występują. Do badania zakwalifikowało się dziewięciu pacjentów, w wieku od 18 do 40 lat - pisze Dziennik Wschodni.

Aktualnie pacjenci przechodzą wstępne badania, które mają na celu wykluczenie pacjentów z dodatkowymi schorzeniami, a za około dwa tygodnie pacjenci dostaną pierwszą dawkę leku – pisze Dziennik Wschodni.

W pierwszym etapie część chorych będzie dostawać placebo, aby porównać reakcję organizmu z tymi, którzy używali medycznej marihuany. W kolejnym etapie trwającym co najmniej rok wszyscy chorzy będą przyjmować lek w konkretnej dawce, którą będzie można modyfikować.

Szacuje się, że w Polsce jest około stu tysięcy pacjentów cierpiących na padaczkę lekooporną, dla których medyczna marihuana i zawarte w niej kannabinoidy są najskuteczniejszym lekarstwem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE