Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze zostanie marszałkowskim?

  • Rynek Zdrowia/gazeta Wyborcza
  • 09-05-2015
  • drukuj
Zbigniew Hupało, nowy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze,zaznacza że utworzenie kliniki oznacza wybór pomiędzy dwiema drogami: albo szpital pozostanie własnością marszałka albo w całości przejmie go uniwersytet.

Dyrektor mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że dostrzega pozytywny klimat wokół lecznicy - wsparcie i zainteresowanie ze strony właściciela, czyli samorządu województwa lubuskiego. Oddziały są modernizowane, powstały plany związane m.in. z centrum pediatrii i onkologią.

Obecnie, w związku z planowaną kliniką, istotna jest przede wszystkim rozbudowa bazy naukowej. Szpital kliniczny w zdecydowanej mierze świadczy usługi medyczne, ale musi także rozwijać prace naukowo-badawcze i funkcje dydaktyczne.

Dyrektor zwraca uwagę, że trwa też dyskusja, czy Uniwersytet Zielonogórski ma mieć szpital kliniczny w tzw. bazie obcej ( w tej sytuacji lecznica pozostaje własnością województwa) czy też szpital w całości przejdzie do UZ.

Zbigniew Hupało podkreśla również, że rozmawiał już z NFZ o potrzebie zwiększenia kontraktu - obecnie to ok. 200 mln zł.

Jeśli chodzi o szpital dziecięcy, dyrektor zapewnia, że placówka powstanie. Koncepcja jest już gotowa. Jako priorytety na kolejne lata wskazuje natomiast natomiast onkologię i geriatrię.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE