PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital wstrzymał planowane zabiegi

  • PAP    15 czerwca 2012 - 11:19
Szpital wstrzymał planowane zabiegi

Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze wstrzymał planowe zabiegi ze względu na brak płatności przez lubuski oddział NFZ za nadwykonania.
Zabiegi zostały wstrzymane na dziesięciu oddziałach.

„NFZ zalega nam za nadwykonania w 2011 roku 14,5 mln zł, a w tym roku już ponad 6 mln zł. W związku z tym dyrekcja podjęła decyzję, że na oddziałach nie będą wykonywane planowe zabiegi” – powiedziała PAP rzeczniczka zielonogórskiego szpitala Irena Billewicz-Wysocka.

Jak dodała, taka sytuacja może potrwać do końca lipca, kiedy unormują się finanse szpitala, związane z wykonywaniem zabiegów planowych. Pacjenci są w miarę możliwości informowani, że ich zabiegi się nie odbędą; większość z nich została przesunięta na koniec lipca i sierpień.

Rzeczniczka zapewniła, że wszelkie zabiegi i operacje nagłe, gdy zagrożone jest życie pacjentów, są wykonywane na bieżąco.

„Zielonogórski szpital od siedmiu lat wypracowuje dodatni wynik finansowy. Gdybyśmy w obecnej sytuacji wykonywali zabiegi planowe, szpital mógłby popaść w długi” – dodała.

Natomiast rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ w Zielonej Górze, Sylwia Malcher-Nowak powiedziała: „prowadzimy rozmowy ze szpitalem, ale w tej chwili NFZ nie ma możliwości, by natychmiast wypłacić pieniądze na nadwykonania”.

Na styczeń br. kontrakt NFZ z zielonogórskim szpitalem wynosił 118 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.