Szpital wstrzymał planowane zabiegi

Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze wstrzymał planowe zabiegi ze względu na brak płatności przez lubuski oddział NFZ za nadwykonania.
Szpital wstrzymał planowane zabiegi
Zabiegi zostały wstrzymane na dziesięciu oddziałach.

„NFZ zalega nam za nadwykonania w 2011 roku 14,5 mln zł, a w tym roku już ponad 6 mln zł. W związku z tym dyrekcja podjęła decyzję, że na oddziałach nie będą wykonywane planowe zabiegi” – powiedziała PAP rzeczniczka zielonogórskiego szpitala Irena Billewicz-Wysocka.

Jak dodała, taka sytuacja może potrwać do końca lipca, kiedy unormują się finanse szpitala, związane z wykonywaniem zabiegów planowych. Pacjenci są w miarę możliwości informowani, że ich zabiegi się nie odbędą; większość z nich została przesunięta na koniec lipca i sierpień.

Rzeczniczka zapewniła, że wszelkie zabiegi i operacje nagłe, gdy zagrożone jest życie pacjentów, są wykonywane na bieżąco.

„Zielonogórski szpital od siedmiu lat wypracowuje dodatni wynik finansowy. Gdybyśmy w obecnej sytuacji wykonywali zabiegi planowe, szpital mógłby popaść w długi” – dodała.

Natomiast rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ w Zielonej Górze, Sylwia Malcher-Nowak powiedziała: „prowadzimy rozmowy ze szpitalem, ale w tej chwili NFZ nie ma możliwości, by natychmiast wypłacić pieniądze na nadwykonania”.

Na styczeń br. kontrakt NFZ z zielonogórskim szpitalem wynosił 118 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE