Szpital wyda 13 mln zł na oszczędzanie energii

Prawie 13 mln zł wyda Szpital Wojewódzki w Koszalinie (Zachodniopomorskie) na inwestycje, których celem jest ograniczenie zużycia energii w budynkach placówki.
Szpital wyda 13 mln zł na oszczędzanie energii
W środę szpital - jak poinformowała jego rzeczniczka Monika Zaremba - podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) umowy na dofinansowanie inwestycji.

Szpital otrzyma z NFOŚiGW 3,88 mln zł dotacji oraz 7,76 mln zł niskooprocentowanej pożyczki. Z własnego budżetu placówka wyłoży na prace ok. 1,3 mln zł.

Inwestycja będzie polegała m.in. ma montażu energooszczędnego oświetlenia oraz wymianie okien w starych budynkach szpitala.

Placówka prowadzi obecnie zakrojony na dużą skalę projekt modernizacyjny. Korzystając z unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego samodzielnie buduje nowe obiekty o wartości 59,4 mln zł. Unijne wsparcie wynosi 32 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć wiosną 2012 r.

Na terenie szpitala powstało również warte 60 mln zł, nowoczesne centrum radioterapii. Obiekt wybudowała i wyposażyła spółka Euromedic Polska, która przez kilkanaście lat będzie także prowadzić placówkę. Później obiekt stanie się własnością szpitala. Centrum ma przyjąć pierwszych pacjentów w sierpniu. Leczenie ma być finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

najlepsze sposoby to te najprostsze i w tym sklepie takie są dlakieszeni.pl

Jula, 2011-07-23 13:22:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE