PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital wyda 32 mln zł na remonty i rozbudowę

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    16 marca 2011 - 12:53

Szpital Wojewódzki SP ZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze wyda na inwestycje w 2011 roku ponad 32 mln zł – ponad dwie trzecie środków pochłoną remonty oddziałów.
32 mln to kwota osiem razy większa niż w ubiegłym roku. Wówczas, dzięki funduszom z urzędu marszałkowskiego udało się m.in. wyremontować część oddziału zakaźnego (modernizacja zakończy się w tym roku), a z własnych środków rozpocząć odnowę oddziału nefrologii ze stacją dializ.

W tym roku flagową inwestycją jest budowa centrum urazowego. Trzeba na nie wydać aż 11 mln zł, z czego 9 mln wyłoży Ministerstwo Zdrowia. Do istniejącego gmachu zostanie dobudowane jeszcze jedno piętro z lądowiskiem dla śmigłowców. W listopadzie będzie gotowe do użytku.

Szpital kontynuuje także większość inwestycji rozpoczętych jeszcze w 2010 roku. To remonty oddziałów: chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii naczyniowej i ortopedii. Koszt tych remontów to ponad 3 mln zł.

Przyszłe mamy na pewno ucieszą nowe okna na oddziale położniczo-ginekologicznym czy dalsze prace na oddziale noworodkowym, w którym również zostaną m.in. wymienione okna oraz powstanie całkiem nowa izba przyjęć. Ponad 19 mln zł inwestowanych środków pochodzi z dotacji unijnych, rządowych i od marszałka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.