PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital z dotacją

  • kuriersuwalski.pl    2 kwietnia 2011 - 12:23
Szpital z dotacją

Borykający się z olbrzymimi problemami finansowymi szpital w Suwałkach otrzymał zastrzyk finansowy w wysokości 5,8 mln złotych. To świetna wiadomość, gdy nowy dyrektor walczy z zaniedbaniami poprzednika.
Decyzja Zarządu Województwa cieszy Adama Szałandę, dyrektora placówki służby zdrowia. Urząd Marszałkowski przyznał szpitalowi dwie dotacje. – Kwota 2,8 mln złotych to pieniądze, które przeznaczymy na przeniesienie oddziału zakaźnego do głównego budynku szpitala – zapowiada dyrektor. Realizacja tych planów powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Budżet szpitala tylko na zmianach skorzysta – placówka nie będzie ponosić kosztów związanych z dowożeniem żywności, transportem pacjentów na badania i ochroną budynku.

Sprawdź notowania prezydenta Suwałk

Druga dotacja w wysokości 3 mln złotych została przekazana placówce na adaptację pomieszczeń w związku z przebudową szpitala. Chodzi o projekt poszerzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i związane z tym przeniesienie stacji dializ. – Chcemy to zrobić w kilku etapach. Będzie to skomplikowane przedsięwzięcie – ocenia Adam Szałanda.

Szpitalowi przyda się każda pomoc finansowa. Dyrektor wciąż stara się pozyskać środki na niedoszacowany projekt modernizacji OIT. Brakujące 5 mln złotych Adam Szałanda chce uzyskać poprzez weryfikację kosztorysu zadania. Oszczędności mają powstać również dzięki wyłonieniu wykonawców poszczególnych zadań – z podziałem na tzw. pakiety. – Trzecim źródłem środków będzie Komitet Sterujący w Wilnie – zapowiada dyrektor.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.