PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitale, a nowy sprzęt: "liczy się eksploatacja"

  • Rynek Zdrowia (RR)    29 października 2012 - 09:01
Szpitale, a nowy sprzęt: "liczy się eksploatacja"

– Jako szpitale zamawiające usługi i wyposażenie wystawiamy dostawcom referencje. Nie spotkałem się jeszcze z negatywną referencją, ale jako zamawiający mamy wiele uwag do dostawców – mówi Tadeusz Stefaniak, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.
Tadeusz Stefaniak wziął udział w sesji „Inwestycje w ochronie zdrowia”, zorganizowanej w ramach VIII Forum Rynku Zdrowia.

Omawiając praktyczne aspekty ustawy o zamówieniach publicznych Tadeusz Stefaniak zaznaczył, że w przypadku jego placówki niska cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru dostawcy, np. sprzętu medycznego (choć z badań zaprezentowanych w czasie sesji przez Pawła Mańdoka, członka zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed, wynika, że w większości przypadków ma ona jednak decydujące znaczenie).

– Liczą się koszty eksploatacji – dodał z naciskiem prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego w Pleszewie.

Zaznaczył, że istotnym czynnikiem mającym wpływ na ostateczną cenę zakupu, w sytuacji gdy marże narzucane przez dostawców sięgają nawet stu procent, jest klauzula o możliwości unieważnienia przetargu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.