PARTNER PORTALU
 • BGK

Szpitale brudniejsze niż obory?

 • BEZ    6 grudnia 2010 - 21:36

Jutro Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan organizuje spotkanie pt.: Szpitale brudniejsze niż obory?
Już w 2009 r. uwagę na zagrożenie higieniczne w polskich szpitalach zwróciła Najwyższa Izba Kontroli. W opublikowanym raporcie wskazała, że w większości z nich higiena pozostawia wiele do życzenia. W raporcie pojawiły się również zalecenia pokontrolne wskazujące sposoby rozwiązania tych problemów. Niestety do dnia dzisiejszego z zaleceń tych nie skorzystano.

Dlaczego w Polsce lekceważy się higienę w szpitalach? Dlaczego HACCP określa standardy utrzymania czystości m.in. w oborach i chlewniach, a w szpitalach takich norm nie ma? Jak rozwiązać tę trudną sytuację?

Na te i inne pytania odpowiedzą: Marek Kowalski, Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Czystość, Członek Rady Głównej PKPP Lewiatan, Beata Ochocka, Krajowy konsultant ds. Pielęgniarstwa Epidemiologicznego, dr Mariusz-Jan Radło, Partner w firmie analityczno-konsultingowej SEENDICO, pracownik naukowy SGH w Warszawie, Krzysztof Poznański, Prezes ISS Polska, Andrzej Smółka, Prezes CWS Boco Polska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • epi, 2010-12-12 17:27:08

  asa1- nie bardzo zrozumiałam- czy to ma być obrona? Czy wg Ciebie to normalne zachowanie, szwędanie się po szpitalu w rękawiczkach? Czy taką samą rutyną jest wychodzenie z bloku w odzieży operacyjnej? Są pewne zasady, do których należy m.in. konieczność ponownej dezynfekcji chirurgicznej przed ka...żdym kolejnym zabiegiem. Nie mówiąc już o dezynfekcji rąk przy zabiegach trwających powyżej 3 godzin. I to powinno być rutyną, a nie przechadzanie się po szpitalu w rękawiczkach czy innych atrybutach.  rozwiń
 • asa1, 2010-12-10 11:53:05

  Moniko.Zapewniam Cię,że to jest rytyna u chirurgów jesli muszą wyjść z sali operacyjnej. Celowo nie zdejmują rękawiczek, aby wracając do operacji nie musieli powtarzać długotrwałego ceremoniału MYCIA RĄK.Wtedy tylko wkładają nowe(czyste) rekawiczki.Tego możesz byc pewna.
 • Pacjentka patologii ciazowej, 2010-12-10 10:14:56

  notoryczne palenie na terenie szpitali i to przez personel medyczny- stop!