PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitale inwestują i się modernizują

  • Rynek Zdrowia    10 stycznia 2013 - 13:20
Szpitale inwestują i się modernizują

Modernizacje obiektów ochrony zdrowa czy zakupy nowoczesnej aparatury są w wielu szpitalach koniecznością. Co sprzyja realizacji takich przedsięwzięć, a co stanowi barierę?
Szefowie lecznic coraz częściej podkreślają, że głównym problemem zwykle nie jest zdobycie pieniędzy, lecz zmienność przepisów oraz brak spójnych planów inwestycyjnych w poszczególnych regionach.

- Uważam, że Polska jest bardzo bogatym krajem, ponieważ wydaje środki na szereg inwestycji w sposób zupełnie niekontrolowany - podkreślał prowokująco Przemysław Daroszewski, dyrektor SP ZOZ MSW w Poznaniu, podczas wielkopolskiej konferencji Rynku Zdrowia w grudniu ubiegłego roku.

Szefowie placówek w trakcie poznańskiego spotkania zaznaczali, że co roku są zaskakiwani nowymi regulacjami mającymi istotny wpływ na wydatki inwestycyjne. Dyrektor Przemysław Daroszewski podaje przykład rezonansu magnetycznego w odległych od siebie o kilkaset metrów lecznicach.


- Wykonywaliśmy badania połączeni światłowodem, nie było potrzeby kupowania nowego urządzenia. Ale poprzedni prezes NFZ stwierdził, że mamy drugi stopień referencyjności, więc każdy musi mieć rezonans na miejscu. Po co? Żeby w szpitalach były rezonanse magnetyczne wykorzystywane w 30-40%? - pyta retorycznie dyrektor Daroszewski.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.