PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitale jednak mogą zarabiać

  • RAF    19 kwietnia 2010 - 15:29
Szpitale jednak mogą zarabiać

Okazuje się, że szpitale jednak mogą zarabiać. Szpital Św. Łukasza w Tarnowie zamknął rok z dodatnim wynikiem finansowym i wypłacił nawet nagrody z zysku pracownikom.
Tylko w ub. roku tarnowski Szpital Św. Łukasza udzielił pomocy ponad 184 tys. pacjentom. Placówka, która jest drugim co do wielkości pracodawcą w mieście, zamknęła rok z dodatnim wynikiem finansowym i wypłaciła nagrody z zysku pracownikom.

W roku ub. tarnowski Szpital św. Łukasza zrealizował wszystkie świadczenia zdrowotne zakontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz uzyskał dodatni wynik finansowy. Pracownicy  szpitala  otrzymali nagrodę roczną w wysokości 100% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Nagroda trafiła na konta pracowników jeszcze przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi wraz z wynagrodzeniem za marzec br.

- Mówienie o „wykonaniu planu finansowego” w przypadku szpitala jest trochę niezręczne, ale to właśnie takie księgowo-budżetowe kryteria decydują o naszych rozliczeniach z Narodowym Funduszem Zdrowia. Miło mi, że na tle wielu placówek publicznej służby zdrowia wyniki Szpitala św. Łukasza są dobre. Cieszę się, że już drugi rok z rzędu możemy wypłacić nagrodę roczną naszym pracownikom, którzy są przede wszystkim autorami  i sprawcami tego sukcesu – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala św. Łukasza.

W roku 2009 specjaliści św. Łukasza szpitala wykonali ponad 10 tys. zabiegów operacyjnych i udzielili ponad 113 tys. porad i konsultacji. Z pomocy lekarzy i pielęgniarek szpitala skorzystało w ub. roku ponad 184 tys. pacjentów, z których ponad 30 tys. osób było hospitalizowanych.

Szpital św. Łukasza jest jedną z ważniejszych i największych  placówek lecznictwa zamkniętego w Małopolsce. Zatrudnia ok. 1.600 pracowników i  jest drugim pod względem wielkości pracodawcą w Tarnowie. Zapewnia opiekę szpitalną pacjentom z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego oraz części powiatu bocheńskiego i terenów przygranicznych należących obecnie do woj. podkarpackiego. Posiada 19 specjalistycznych oddziałów szpitalnych, 27 specjalistycznych poradni i gabinetów konsultacyjnych, 10 pracowni pomocniczych. Od 8 lat prowadzi Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zapewnia pomoc w nagłych wypadkach dla wszystkich mieszkańców regionu i posiada nowoczesne lądowisko dla helikopterów ratowniczych dostosowane do odbywania startów i lądowań w nocy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2010-04-20 07:47:50

    Myślę z NFZ-u płynie forsy rzeka, A nie z marnej kiesy chorego człowieka. Gdy płacą pacjenci uczciwi i prości, To, to zwie się " zbrodnią przeciwko ludzkości ".