Szpitale nie chcą płacić pacjentom odszkodowań

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 15-02-2013
  • drukuj
Szpitale nie chcą płacić pacjentom odszkodowań za złe leczenie. W ciągu roku tylko sześciu chorych wywalczyło przed specjalnymi komisjami świadczenie w satysfakcjonującej wysokości
Szpitale nie chcą płacić pacjentom odszkodowań

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołane ponad rok temu przy wojewodach komisje miały wyręczać sądy oraz skutecznie i szybko realizować roszczenia pokrzywdzonych pacjentów.

Dotychczas zwróciło się do nich 537 osób z wnioskiem o sprawdzenie, czy w ich przypadku doszło do zdarzenia medycznego, np. błędnej diagnozy lub zaniechania leczenia. Komisje wydały tylko 26 orzeczeń korzystnych dla chorych, a zaledwie sześciu osobom wypłacono świadczenie. Jego wysokość wahała się od 2,5 tys. zł w Łodzi do 150 tys. zł we Wrocławiu.

Komisja stwierdza tylko, czy zaistniało zdarzenie medyczne. Wysokość odszkodowań i zadośćuczynień zależy od negocjacji osoby poszkodowanej ze szpitalem bądź towarzystwem ubezpieczeniowym.

Czytaj też: Polski pacjent niewiele może

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przecież w tym kraju nikt nie ma żadnych praw,a szczególnie pacjent

też naiwny., 2013-02-16 22:21:08 odpowiedz

Oj naiwny,naiwny jak dziecko we mgle.

naiwny?, 2013-02-16 22:19:44 odpowiedz

Lepiej wynająć wyspecjalizowaną kancelarię i dochodzić swoich roszczeń w sądzie.Kolesie w komisjach mają swoich ludzi.Tam nic się nie wygra.To tylko mydlenie oczu i przeciąganie czasu,Aż do przedawnienia.

zorientowany, 2013-02-16 22:18:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE