Szpitale powalczą o 50 mln zł

Szpital należący do prywatnej sieci i publiczne placówki wspólnie powalczą o unijną dotację.
Szpitale powalczą o 50 mln zł

W zachodniej części Małopolski szpitale publiczne razem z lecznicą należącą do prywatnej sieci GNS, powalczą o unijne pieniądze na inwestycje, m.in. wspólny system informatyczny. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce. Stawką jest 50 mln zł.

Specjalizacja placówek, nowoczesna rehabilitacja i diagnostyka, wspólny system informatyczny – to główne elementy projektu obejmującego cztery małopolskie szpitale: w Chrzanowie, Olkuszu, Wadowicach i Oświęcimiu. Jak przekonuje Ewa Potocka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i pomysłodawczyni projektu, skorzystają na nim nie tylko poszczególne szpitale, ale przede wszystkim pacjenci, którzy mogą spodziewać się świadczenia usług medycznych na wysokim poziomie i bliżej swoich domów.

Nowością przedsięwzięcia jest to, iż bierze w nim udział, obok szpitali publicznych, placówka niepubliczna – Szpital Powiatowy im. Franciszka Kryszałowicza – NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, należący do prywatnej sieci lecznic Grupa Nowy Szpital (GNS).

Forma własności bez znaczenia

– W staraniach o unijne pieniądze nie ma znaczenia czy szpital jest publiczny, czy nie. Ale rzeczywiście, chyba po raz pierwszy w Polsce wspólnie ubiegamy się z placówką niepubliczną o unijną dotację – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor Potocka. – Staraliśmy się po prostu dogadać, aby każdy szpital z naszego subregionu, uczestniczący w tym projekcie, odniósł określone korzyści.

Andrzej Świątek, zastępca dyrektora ds. operacyjnych Nowego Szpitala w Olkuszu, podkreśla, że jego placówka jest jedną z dwunastu lecznic zarządzanych przez Grupę Nowy Szpital i to z nimi przede wszystkim będzie integrować swoje działania. Jednak nie wyklucza współpracy także z innymi szpitalami, szczególnie z sąsiednich miast.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE