Szpitale są uprzywilejowane

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 24-08-2012
  • drukuj
Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych Polmed uważa, że ustawowe ograniczenie w obrocie wierzytelnościami szpitali jest sprzeczne z prawem.
Szpitale są uprzywilejowane
Nowy przepis ustawy powoduje, że SPZOZ, zasłaniając się organem założycielskim, może uchylać się od płacenia wierzytelności z dowolnego powodu, a NZOZ musi brać pod uwagę obrót jego wierzytelnościami – pisze „Rzeczpospolita.

W rezultacie firmy dostarczające sprzęt czy usługi do placówek publicznych mają problem z odzyskaniem swoich wierzytelności. Może to dotyczyć 99 proc. postępowań przetargowych.

Uzyskanie zgody organu prowadzącego (samorządu wojewódzkiego, powiatowego czy miejskiego) na zmianę nie zawsze jest łatwe. W efekcie placówki mające określone potrzeby finansowania zakupów zmuszone są ogłaszać odrębne przetargi – podaje „Rzeczpospolita”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To nieprawda!Dlaczego szpitale mają być uprzywilejowane.Przecież jedna strona umowy wykonała swoje zobowiązanie dostarczając sprzęt itd.Jeśli szpital nie płaci tzn jest ZŁODZIEJEM.I obojętnie jaką sobie do tego dorobi ideologię

mucha, 2012-08-25 10:20:53 odpowiedz

Dobrze. Firmy windykacyjne nie powinny żerować na biedzie. Niech wezmą się za Amber Gold np. A windykować długi ze szpitali to tak jak napaść na emeryta. łatwa kasa!

MK, 2012-08-24 21:37:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE