PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitale są uprzywilejowane

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    24 sierpnia 2012 - 06:35
Szpitale są uprzywilejowane

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych Polmed uważa, że ustawowe ograniczenie w obrocie wierzytelnościami szpitali jest sprzeczne z prawem.
Nowy przepis ustawy powoduje, że SPZOZ, zasłaniając się organem założycielskim, może uchylać się od płacenia wierzytelności z dowolnego powodu, a NZOZ musi brać pod uwagę obrót jego wierzytelnościami – pisze „Rzeczpospolita.

W rezultacie firmy dostarczające sprzęt czy usługi do placówek publicznych mają problem z odzyskaniem swoich wierzytelności. Może to dotyczyć 99 proc. postępowań przetargowych.

Uzyskanie zgody organu prowadzącego (samorządu wojewódzkiego, powiatowego czy miejskiego) na zmianę nie zawsze jest łatwe. W efekcie placówki mające określone potrzeby finansowania zakupów zmuszone są ogłaszać odrębne przetargi – podaje „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • mucha, 2012-08-25 10:20:53

    To nieprawda!Dlaczego szpitale mają być uprzywilejowane.Przecież jedna strona umowy wykonała swoje zobowiązanie dostarczając sprzęt itd.Jeśli szpital nie płaci tzn jest ZŁODZIEJEM.I obojętnie jaką sobie do tego dorobi ideologię
  • MK, 2012-08-24 21:37:02

    Dobrze. Firmy windykacyjne nie powinny żerować na biedzie. Niech wezmą się za Amber Gold np. A windykować długi ze szpitali to tak jak napaść na emeryta. łatwa kasa!