Szpitale samorządowe czeka nowy wydatek

  • RynekZdrowia.pl
  • 24-02-2017
  • drukuj
• Lecznice samorządowe czeka kolejny wydatek.

• Czekające na podpis ministra zdrowia rozporządzenie w sprawie wymagań i sposobów unieszkodliwienia odpadów medycznych i weterynaryjnych nakłada na nie obowiązek inwestycji w infrastrukturę i zakup nowych urządzeń.
Szpitale samorządowe czeka nowy wydatek
Szpitale samorządowe czeka nowy wydatek. Fot. Archiwum

Marek Wójcik, ekspert Związku Miast Polskich i były wiceminister administracji i cyfryzacji, mówi w "Rzeczpospolitej", że zapewniano samorządowców, iż wdrożenie rozporządzenia nie będzie się wiązało z dodatkowymi wydatkami.

- Tymczasem na środowym (22 lutego) posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu usłyszeliśmy od przedstawicieli resortu zdrowia, że funduszy na dostosowanie się do nowych regulacji mamy szukać w kontraktach z NFZ - zaznacza.

To kolejny koszt, jaki najprawdopodobniej spadnie na gminy administrujące podmiotami leczniczymi. Na początku roku musiały je wspomóc, ponieważ podwyżka minimalnego wynagrodzenia do 2000 zł i stawki godzinowej do 13 zł wymusiła podwyżkę kontraktów dla firm outsourcingowych dostarczających usługi związane z wyżywieniem, higieną czy ochroną.

Więcej przeczytasz tutaj. 

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

No i bardzo dobrze. Są gminy, gdzie nikt nie może przyjąć igieł od cukrzyków, którzy sami sobie aplikują insulinę. Do kosza nie wolno a przychodnia/apteka ani nawet PSZOK nie przyjmują.

OK!, 2017-03-03 08:07:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE