PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitale selekcjonują chorych

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    4 czerwca 2012 - 07:12
Szpitale selekcjonują chorych

Pacjent z powikłaniami, wymagający długiego pobytu w szpitalu nie trafi do placówki prywatnej, bo jest nieopłacalny.
Gdzie będzie leczony? W szpitalach publicznych, gdzie większość chorych jest tak jak on równie nieopłacalnych – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Z raportu naukowców z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, którzy wzięli pod lupę kilkanaście szpitali w regionie, wynika że są całe obszary opieki medycznej, którymi szpitale prywatne w ogóle się nie interesują, bo nie przynoszą zysku.

Są to: choroby wewnętrzne, pneumunologia, neurologia, chirurgia ogólna czy pediatria. Równie niechciana jest medycyna ratunkowa – żaden z prywatnych podmiotów w Pomorskiem nie podpisał kontraktu na szpitalny oddział ratunkowy.

Szpitale niepubliczne wykonują głównie najłatwiejsze zabiegi. Dochodzi do preselekcji chorych na etapie kwalifikacji do leczenia w ośrodku komercyjnym pisze „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • gklewski, 2012-06-04 11:12:23

    I właśnie oto chodzi...Ciężej chorzy do piachu, a lżej chorzy na oddział...Po co się męczyć jak można skuteczniej uporać się z niepotrzebnymi z punktu widzenia rynku pracy i ekonomii liberalnej