Szpitale spółki też robią długi

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 24-11-2011
  • drukuj
Przekształcenie szpitali w spółki miało je chronić przed popadaniem w długi. Tymczasem niektórym grozi upadłość.
Szpitale spółki też robią długi
Według danych resortu zdrowia, w spółki zamieniono 114 z ponad 700 szpitali samorządowych – stwierdza „Gazeta Wyborcza”.

By startować z czystym kontem, samorządy już spłaciły lub wciąż spłacają ich długi.Czyste konto nie uchroniło ich jednak przed kolejnymi: 47 proc. szpitali spółek ma nowe niespłacone zobowiązania.

Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich, zebrał dane o ponad 30 skomercjalizowanych placówkach. Co czwarta jest w trudnej sytuacji finansowej, a 3 są na skraju upadłości – stwierdza „Gazeta Wyborcza”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

przekształcenie w spółkę wymaga odpowiednich przygotowań, w tym działań naprawczych jeszcze w formule SPZOZ. Nie jest więc dziwne, że w sytuacji, gdy zmianie ulega jedynie forma prawna funkcjonowania szpitala, a podstawowa działalność w dalszym ciągu jest deficytowa, to spółka prędzej czy później zn...ajdzie się w tarapatach. Trzeba więc postępować z rozwagą, mieć doświadczenie i wiedzę merytoryczną w tym zakresie, a nie kierować się względami natury politycznej, co niestety często się w naszym kraju zdarza. rozwiń

demis_2005, 2011-11-26 10:42:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE