Szpitale zakazują używania grzałek

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita
  • 23-08-2012
  • drukuj
W wielu lecznicach chorzy nie mogą używać czajników, grzałek, a nawet ładowarek do telefonów czy laptopów. Dyrekcje placówek tłumaczą to bezpieczeństwem, ale też oszczędnościami.
Szpitale zakazują używania grzałek
Zakaz używania urządzeń elektrycznych wprowadzono ostatnio w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach – informuje „Rzeczpospolita”.

Podobne zarządzenie od zeszłego roku obowiązuje w Szpitalu Psychiatrycznym w Radecznicy. Szefowie obu placówek nie ukrywają, że ma to związek z sytuacją ekonomiczną lecznic.

„Zdrowy rozsądek nakazywałby umożliwienie pacjentom korzystania z ich urządzeń elektrycznych w szpitalach, ale z drugiej strony korzystanie z energii elektrycznej przez pacjentów do celów prywatnych nie jest świadczeniem opieki zdrowotnej, więc nie jest finansowane przez NFZ” – mówi rzeczniczka resortu zdrowia Agnieszka Gołąbek.

A jak podkreśla, jest to jeden z istotnych elementów generujących koszty w szpitalach. Według Gołąbek w przypadku nasilania się problemu rozwiązaniem może być wprowadzenie np. zryczałtowanej drobnej opłaty, jak to zrobiono z telewizją, za którą pacjenci płacą.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

ja myślę ,że powinny zakazać używania wody,nawet zimnej- bo ciepłej nie ma od dawna

pacjent X, 2012-08-24 19:50:42 odpowiedz

Szpitale powinny jeszcze wprowadzić zakaz przyjmowania pacjentów, a wtedy byłby spokój.

Witek, 2012-08-23 11:47:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE