PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitale zakazują używania grzałek

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    23 sierpnia 2012 - 08:25
Szpitale zakazują używania grzałek

W wielu lecznicach chorzy nie mogą używać czajników, grzałek, a nawet ładowarek do telefonów czy laptopów. Dyrekcje placówek tłumaczą to bezpieczeństwem, ale też oszczędnościami.
Zakaz używania urządzeń elektrycznych wprowadzono ostatnio w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach – informuje „Rzeczpospolita”.

Podobne zarządzenie od zeszłego roku obowiązuje w Szpitalu Psychiatrycznym w Radecznicy. Szefowie obu placówek nie ukrywają, że ma to związek z sytuacją ekonomiczną lecznic.

„Zdrowy rozsądek nakazywałby umożliwienie pacjentom korzystania z ich urządzeń elektrycznych w szpitalach, ale z drugiej strony korzystanie z energii elektrycznej przez pacjentów do celów prywatnych nie jest świadczeniem opieki zdrowotnej, więc nie jest finansowane przez NFZ” – mówi rzeczniczka resortu zdrowia Agnieszka Gołąbek.

A jak podkreśla, jest to jeden z istotnych elementów generujących koszty w szpitalach. Według Gołąbek w przypadku nasilania się problemu rozwiązaniem może być wprowadzenie np. zryczałtowanej drobnej opłaty, jak to zrobiono z telewizją, za którą pacjenci płacą.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • pacjent X, 2012-08-24 19:50:42

    ja myślę ,że powinny zakazać używania wody,nawet zimnej- bo ciepłej nie ma od dawna
  • Witek, 2012-08-23 11:47:21

    Szpitale powinny jeszcze wprowadzić zakaz przyjmowania pacjentów, a wtedy byłby spokój.