PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitale ze wspólnymi zasadami księgowania

  • GK    3 lutego 2012 - 11:16
 Szpitale ze wspólnymi zasadami księgowania

Szpitale publiczne woj. łódzkiego, za które odpowiada urząd marszałkowski, podlegać będą wspólnym zasadom księgowania. Otrzymają także jednolite wzory bilansów oraz rachunku zysków i strat.
Samorząd województwa podpisał umowę z firmą A.M.G. Finanse, której przedmiotem jest opracowanie takich spójnych wytycznych. Firma będzie prowadzić równolegle dwa rodzaje działań. Z jednej strony opracuje wzory bilansów oraz rachunku zysków i strat, a także wspólne zasady księgowania. Oceni też obowiązujące w SPZOZ zakładowe plany kont.

– Objęcie analizą i działaniami ujednolicającymi wszystkich szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego to szansa na zastosowanie takich rozwiązań, które w dłuższej perspektywie powinny korzystnie wpłynąć między innymi na ich sytuację finansową. Jest to też dowód odpowiedniej determinacji samorządu województwa, która jest kluczowa w przypadku działań mających na celu poprawę efektywności funkcjonowania szpitali – mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu A.M.G. Finanse. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Meloman, 2012-02-03 20:07:38

    dopiero teraz wróciliśmy do normalności a znów nowe zasady...
  • Soczek, 2012-02-03 17:50:28

    Wspólne zasady? OK !