PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitalna spółka nie otrzyma aportem wszystkich nieruchomości

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    6 lipca 2013 - 20:12
Szpitalna spółka nie otrzyma aportem wszystkich nieruchomości

Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego zdecydowali, że spółka powstała na bazie przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. otrzyma aportem nieruchomości o wartości 139 mln zł, a nie 147 mln, jak początkowo planowano.
Radny SLD Kazimierz Pańtak zasugerował, że przekazanie nowej spółce wszystkich budynków i terenów przyległych do szpitala jest nazbyt ryzykowne dla województwa i samej spółki. Sugerował, by rozważyć wniesienie do niej aportem skapitalizowanego czynszu, zamiast części nieruchomości - informuje "Gazeta Wyborcza".

Firma doradcza, która wspiera zarząd województwa w przekształceniu gorzowskiej lecznicy, zaproponowała przed piątkową sesją sejmiku aż cztery różne warianty majątkowego wsparcia przyszłej spółki. Zarząd wybrał opcję pośrednią: spółka dostaje majątek o wartości 139 mln zł (większość nieruchomości), ale część ziemi w szpitalnym kompleksie przy ul. Walczaka (wartej 7,5 mln zł) pozostaje własnością województwa.

Radni przegłosowali to rozwiązanie.

Termin przekształcenia szpitala w spółkę na razie się nie zmienia - ma być ona wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 1 sierpnia.

Czytaj też: Przekształcenie szpitala w Gorzowie z opóźnieniem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.