PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitalny pawilon znów bez windy

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    13 września 2012 - 08:22
Szpitalny pawilon znów bez windy

Jedyna winda w pawilonie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, w którym znajduje się oddział dializ, nefrologia i dermatologia, znów została wyłączona z użytku. Przyczyną jest woda zalewająca szyb. Niektórych pacjentów trzeba wnieść na piętra na krzesłach.
Z firmą konserwującą windy uzgodniono tymczasowe rozwiązanie do czasu zakończenia prac remontowych: pacjenci mieli być przewożeni windą w obecności konserwatora. Niestety winda, która zjeżdża aż do piwnicy, gdzie znajduje się m.in. przejście do głównego budynku szpitala i gdzie zbiera się woda.

Woda powoduje zwarcie instalacji elektrycznej. W poniedziałek windę ponownie wyłączono.

Zdaniem Janusza Putona, dyrektora RSS ds. technicznych sytuacja nie stwarza niebezpieczeństwa dla osób jeżdżących windą, bo dźwig jest izolowany. Ale problem trzeba rozwiązać.

W kanale windowym zostanie zainstalowana stalowa wanna, dzięki której urządzenia dźwigowe nie będą miały kontaktu ze zbierającą się w szybie wodą. Jak zapewnia dyrektor, szpital tym razem już lepiej przygotował się na funkcjonowanie bez dźwigu.

Szpital, ze względu na koszty, nie ma w planach wymiany dźwigu na nowy. Nie ma też możliwości technicznych, aby w budynku zainstalować dodatkową windę. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.