Szpitalny projekt na finiszu

  • kuriersuwalski.pl
  • 24-02-2011
  • drukuj
Dobiega końca realizacja projektu "Rozwój infrastruktury medycznej i współpracy w celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców przygranicza", w którym uczestniczą: Szpital Wojewódzki w Suwałkach, Szpital w Mariampolu oraz Szpital w Kalwarii.
Celem międzynarodowych działań, realizowanych od września 2009 roku jest rozwój współpracy transgranicznej w zakresie ochrony zdrowia, wzrost umiejętności personelu i i rozwój infrastruktury medycznej, a w efekcie wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego ludności terenów przygranicznych.

W ramach projektu przebudowano wejście główne placówki, wyremontowano i zmodernizowano Oddział Chirurgii Ogólnej. Dzięki środkom unijnym zakupiono również profesjonalny sprzęt na potrzeby oddziału, w tym 29 łóżek.
Partnerzy projektu odbyli również cykl konferencji i seminariów merytorycznych.

Projekt pt. "Rozwój infrastruktury medycznej i współpracy w celu zapewnienie bezpieczeństawa zdrowotnego mieszkańców  przygranicza"  jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski 2007-2013, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pierwszy etap tego projektu się udał.Zobaczymy jak będzie dalej...?

podobny do siebie, 2011-02-27 20:08:42 odpowiedz

No cóż, nie pozostaje nam nic innego mocno trzymac kciuki, żeby tego typu przedsięwzięć w dziedzinie zdrowia bylo jak najwięcej i zawsze zwieńczone były sukcesem.

Trzymający kciuki, 2011-02-25 13:07:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE