PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitalom powiatowym może braknąć czasu na modernizacje

  • Rynek Zdrowia    14 sierpnia 2015 - 07:05
Szpitalom powiatowym może braknąć czasu na modernizacje
Niektóre powiatowe szpitale o nowoczesnym sprzęcie czy remontach sal mogą wciąż tylko pomarzyć (fot.pixabay)

Około 150 szpitali może nie zdążyć do końca 2016 r ze spełnieniem wymagań technicznych i sanitarnych wynikających z rozporządzenia ministra zdrowia. Samorządowcy liczą albo na wydłużenie czasu na modernizację albo na dodatkową kasę z budżetu państwa.
Mowa o konsekwencjach spełnienie ”szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą”, o czym mowa w rozporządzeniu ministra zdrowia z 26 czerwca 2012 r. (weszło w życie 1 lipca 2012 r.).

- Nie wyobrażamy sobie, że po 1 stycznia 2017 r. trzeba będzie zamykać te szpitale samorządowe, które nie spełnią wymagań technicznych i sanitarnych wynikających z rozporządzenia ministra zdrowia - niepokoi się Rudolf Borusiewicz, dyrektor Związku Powiatów Polskich.

Żeby zaadaptować do końca 2016 r. infrastrukturę lecznic, niezbędne są duże środki. Borusiewicz twierdzi, że samorządy pieniędzy nie mają. - Często już bardzo zadłużone samorządy nie będą w stanie ich zagwarantować, a o wygenerowaniu środków na inwestycje z funduszy otrzymywanych z NFZ nie ma co marzyć.

Cały artykuł czytaj na Rynekzdrowia.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.