PARTNER PORTALU
  • BGK

Sztuka alternatywą dla uzależnień

  • BEZ    21 lipca 2010 - 13:23

Znani i lubiani m.in. Mikołaj Grabowski i Rafał Cieszyński podczas V Przystanku PaT („Profilaktyka a Ty”) opowiedzą młodym ludziom o swojej drodze do aktorstwa i sztuce, która jest dla nich sposobem na życie.
Przystanek, który jest corocznym, ogólnopolskim spotkaniem młodzieży z całej Polski odbędzie się w Karolinie pod Warszawą. Akcja promująca życie bez nałogów rozpoczyna się 21 lipca br. i potrwa pięć dni.
 
PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty” realizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest m.in. tworzenie ogólnopolskiej (a w przyszłości międzynarodowej) społeczności promującej wśród młodych ludzi modę na życie bez nałogów. Program realizowany jest w pięciu obszarach. Jednym z nich jest akcja „Przystanek PaT”.
 
Program „Profilaktyka a Ty” wpisany jest do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, którego realizację koordynuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. PaT dofinansowywany jest ze środków „Razem bezpieczniej”. W tym roku na program PaT MSWiA przekazało kwotę 80.000 zł.
 
Na tegoroczny, jubileuszowy przystanek przyjedzie około 1500 uczestników. W Karolinie będą także przedstawiciele Litwy, Ukrainy i Niemiec. Uczestnicy tego artystyczno-edukacyjnego wydarzenia wezmą udział m.in. w bezpłatnych warsztatach artystycznych i profilaktycznych, koncertach oraz spektaklach w wykonaniu młodzieżowych grup teatralnych.
 
Przystanek PaT („Profilaktyka a Ty”) będzie odbywał się w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej w Karolinie, w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Akcja rozpocznie się dziś 21 lipca br. o godzinie 17.00 i potrwa do 25 lipca.
 
Uroczysty finał przystanku, który połączono z centralnymi obchodami Święta Policji odbędzie 24 lipca br. w centrum Warszawy. W tym dniu od godziny 14.00 przed Pałacem Kultury i Nauki warszawiacy oraz zaproszeni goście będą mogli oglądać efekty pracy uczestników przystanku.
 
Organizatorami akcji są: Policja, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Europejskie Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej w Karolinie – Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Stowarzyszenie Akademia Wilanowska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.