PARTNER PORTALU
  • BGK

Szukają oszczędności, zlikwidują oddział

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    11 grudnia 2011 - 16:00
Szukają oszczędności, zlikwidują oddział

Po zawarciu porozumienia związkowców z prezesem Szpitala w Knurowie Sp. z o.o., dotyczącym m.in. obniżek płac, przyszła pora na kolejne zmiany. Chodzi o likwidację oddziału dla przewlekle chorych.
Ma to pozwolić zaoszczędzić dodatkowo 700 tys. zł. Pacjenci mają być teraz przyjmowani na inne oddziały. Zmiany zostały według prezesa Michała Ekkerta przedyskutowane z załogą i zaakceptowane przez związki zawodowe. Związkowcy podkreślają jednak, że nie wiadomo, czy rzeczywiście przyniesie oszczędności i czy pacjenci na tym nie ucierpią.

Obecny Szpital w Knurowie Sp. z o.o. przekształcono w spółkę dwa lata temu. Wcześniej przynosił zyski, teraz straty. Dyrektor placówki zaproponował więc oszczędności.

Czytaj też: ZPP: co trzeci przekształcony szpital powiatowy ma problemy

Plan Michała Ekkerta - dyrektora szpitala i jednocześnie prezesa spółki - zakładał rezygnację pielęgniarek i średniego personelu z nagród jubileuszowych i dodatków za staż pracy oraz likwidację funduszu socjalnego. Związki zawodowe zgodziły się tylko na 10-procentową obniżkę dodatków za staż pracy oraz wstrzymanie wpłat na fundusz socjalny przez 12 miesięcy. Szpital zaoszczędzi około 480 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2011-12-12 13:26:55

    Najwięcej pieniędzy, Jak donoszą fora, Zasysa i wchłania Funkcja dyrektora. Więc szczególnie takie Malutkie szpitale, Owej to posady Nie muszą mieć wcale.
  • PERŁA, 2011-12-11 19:07:31

    Nie wszędzie i nie na wszystkim można oszczędzać!!