Szukają oszczędności, zlikwidują oddział

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
  • 11-12-2011
  • drukuj
Po zawarciu porozumienia związkowców z prezesem Szpitala w Knurowie Sp. z o.o., dotyczącym m.in. obniżek płac, przyszła pora na kolejne zmiany. Chodzi o likwidację oddziału dla przewlekle chorych.
Szukają oszczędności, zlikwidują oddział

Ma to pozwolić zaoszczędzić dodatkowo 700 tys. zł. Pacjenci mają być teraz przyjmowani na inne oddziały. Zmiany zostały według prezesa Michała Ekkerta przedyskutowane z załogą i zaakceptowane przez związki zawodowe. Związkowcy podkreślają jednak, że nie wiadomo, czy rzeczywiście przyniesie oszczędności i czy pacjenci na tym nie ucierpią.

Obecny Szpital w Knurowie Sp. z o.o. przekształcono w spółkę dwa lata temu. Wcześniej przynosił zyski, teraz straty. Dyrektor placówki zaproponował więc oszczędności.

Czytaj też: ZPP: co trzeci przekształcony szpital powiatowy ma problemy

Plan Michała Ekkerta - dyrektora szpitala i jednocześnie prezesa spółki - zakładał rezygnację pielęgniarek i średniego personelu z nagród jubileuszowych i dodatków za staż pracy oraz likwidację funduszu socjalnego. Związki zawodowe zgodziły się tylko na 10-procentową obniżkę dodatków za staż pracy oraz wstrzymanie wpłat na fundusz socjalny przez 12 miesięcy. Szpital zaoszczędzi około 480 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Najwięcej pieniędzy, Jak donoszą fora, Zasysa i wchłania Funkcja dyrektora. Więc szczególnie takie Malutkie szpitale, Owej to posady Nie muszą mieć wcale.

Eterno Vagabundo, 2011-12-12 13:26:55 odpowiedz

Nie wszędzie i nie na wszystkim można oszczędzać!!

PERŁA, 2011-12-11 19:07:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE