PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Szykują się kolejne fuzje wojewódzkiego szpitala

  • AW/kujawsko-pomorskie.pl    27 czerwca 2011 - 20:25
Szykują się kolejne fuzje wojewódzkiego szpitala

Sejmik województaw kujawsko-pomorskiego przyjął uchwałę rozpoczynającą proces konsultacji w sprawie włączenia w strukturę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu trzech innych wojewódzkich placówek medycznych.
W skład Wojewódzkiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu miałyby wejść: Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu oraz toruńska Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.

Proponowana fuzja placówek jest podyktowana nie tylko ekonomicznymi, ale przede wszystkim medycznymi względami. Nowy, zawarty w Narodowym Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego model lecznictwa psychiatrycznego zakłada tworzenie tego typu oddziałów w ramach szpitali ogólnych, podobnie jak obecne tendencje w medycynie zakaźnej każą lokować jej jednostki w wielospecjalistycznych lecznicach. Baza przewozowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego będzie funkcjonalnym uzupełnieniem kompleksu leczniczego, położonego w wielu punktach Torunia. Projekt zakłada przejęcie bazy materialnej oraz wszystkich pracowników przyłączanych placówek przez Szpital Wojewódzki.

Planowane połączenie nie jest pierwszą tego typu operacją w województwie kujawsko-pomorskim. W ubiegłym roku Wojewódzki Szpital Zespolony przyłączył Wojewódzki Szpital Dziecięcy oraz Wojewódzkie Centrum Stomatologii w Toruniu.

Poniedziałkowa uchwała została przyjęta przez sejmik po autopoprawce zarządu województwa stanowiącej, że projekt właściwej uchwały połączeniowej będzie konsultowany nie tylko przez związki zawodowe, ale także przez zawodowy samorząd lekarski i pielęgniarski oraz rady społeczne placówek. Dopiero po zebraniu wszystkich opinii sprawą zajmie się ponownie sejmik województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • MM, 2011-06-30 22:14:29

    Argument zgodności z narodowym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego jest nieprawdziwy, chyba ze zamiast psychiatrów maja go realizować radni i marszałek (po swojemu). Polecam artykuł na portalu rynekzdrowia.pl i wypowiedzi ekspertów