PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowskie Góry: Załoga szpitala podzielona ws. strajku

  • Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia    16 czerwca 2015 - 11:56
Tarnowskie Góry: Załoga szpitala podzielona ws. strajku
Pielęgniarki zapowiadają, że jeśli nowy prezes (ma zostać wybrany 23 czerwca) w ciągu dwóch tygodni nie podpisze porozumienia w sprawie podwyżek, rozpocznie się strajk (fot. Rynek Zdrowia)

We wtorek i w środę (16 i 17 czerwca) w tarnogórskim szpitalu powiatowym odbywa się referendum strajkowe.
Podwyżki oraz restrukturyzacja zatrudnienia w administracji Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach - to główne postulaty pielęgniarek placówki, które organizują referendum strajkowe.

W ostatnich latach zatrudnienie w administracji wzrosło o 50 proc. Każdy kolejny prezes spółki obiecywał pielęgniarkom podwyżki, jednak nigdy do tego nie doszło.

Cała nadzieja w nowym prezesie

Szpital od ponad dwóch tygodni nie ma prezesa. Poprzedni - Jerzy Ptak - został odwołany m.in. z powodu przedłużającego się zwolnienia lekarskiego. Pielęgniarki zapowiadają, że jeśli nowy prezes (ma zostać wybrany 23 czerwca) w ciągu dwóch tygodni nie podpisze porozumienia w sprawie podwyżek, rozpocznie się strajk.

Ma polegać na okupowaniu budynku administracji szpitala i zablokowaniu drogi wewnętrznej prowadzącej do parkingów (przepuszczane będą tylko karetki).

Do strajku nie przyłączą się jednak Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia i Związek Zawodowy Lekarzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.