PARTNER PORTALU
  • BGK

Telemedycyna mało znana

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    11 grudnia 2012 - 06:55
Telemedycyna mało znana

Tylko 6 proc. pracowników służby zdrowia i pacjentów miało jakąkolwiek styczność z telemedycyną, czyli udzielaniem porad i monitorowaniem zdrowia na odległość za pośrednictwem internetu lub telefonu.
Tak wynika z badania 6 tys. Polaków, które przeprowadzono w ramach projektu „Chain of Trust", „Łańcuch zaufania" - donosi „Dziennik Gazeta Prawna".

I choć telemedycyna nie jest znana, to 60 proc. chętnie by zaczęło korzystać z takich usług. Spośród pracowników medycznych, którzy nie mieli styczności z takimi usługami, 70 proc. chce z nich skorzystać w najbliższej przyszłości. Ale tylko co piąty uważa, że w ich miejscu pracy takie rozwiązania są promowane.

Mają też obawy, czy pacjenci będą w stanie bezpiecznie z nich korzystać - tylko 29 proc. ocenia, że zrobią to prawidłowo.

Bardziej otwarci na nowe technologie są pacjenci, którzy już teraz poszukują w sieci informacji o chorobach, leczeniu, a czasem sami próbują się diagnozować. Potwierdzają to dane GUS - blisko co trzeci internauta (a wśród mieszkańców miast ponad 45 proc.) radzi się u „doktora Google".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.