PARTNER PORTALU
  • BGK

Test reformy w jednym z województw. Którym?

  • Rynek Zdrowia/ tvn24.pl    24 czerwca 2010 - 21:43

- Będziemy pilotażowo wprowadzać nasze pomysły na reformę szpitali w jednym województwie – powiedziała w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz. Minister nie podała w którym.
Projekt reformy wystartować ma jeszcze w tym roku, a w jego ramach znajdą się m.in. dodatkowe ubezpieczenia, uszczelnienie liczenia kosztów i rządowa pomoc przy przekształceniach własnościowych.

Poza wymienionymi zmianami, w systemie znaleźć ma się również rozporządzenie kolejkowe, które pozwoli na śledzenie swojego miejsca w kolejce do lekarza, na podstawie numeru PESEL.

Odpowiadając propozycje mówiące o zagwarantowaniu pakietów kontrolnych dla Skarbu Państwa w przekształcanych szpitalach, minister poinformowała, że – według Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej – jest to niezgodne z prawem unijnym.

– Opracowujemy inne systemy zabezpieczenia – dodała Kopacz.

Minister zdrowia zapewniła też, że jeśli prezydentem zostanie Bronisław Komorowski, to reformę będzie chciała wprowadzić w najbliższych kilku miesiącach. Obiecała również, że jeśli ustawy z reformy zawetowanej wcześniej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostaną przyjęte przez parlament, to „Donald Tusk dotrzyma słowa” i rząd podniesie składkę zdrowotną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.