Testy lokalnego numeru alarmowego

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu od grudnia rozpoczyna testy przejmowania połączeń na numery alarmowe od lokalnego numeru zarządzania kryzysowego 987.
Testy lokalnego numeru alarmowego
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta) przygotowuje WCPR do przejęcia obsługi połączeń alarmowych. Przyjmowanie połączeń i przekazywanie informacji o zdarzeniu do właściwych służb – Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Ratownictwa Medycznego (Pogotowia Ratunkowego) – będzie się odbywać z wykorzystaniem Systemu Informatycznego WCPR, dostarczonego przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

SI WCPR jest kluczowym produktem Systemu Powiadamiania Ratunkowego. Oferuje operatorom i koordynatorom elektroniczne arkusze zgłoszeń, połączenia telefoniczne oraz szereg narzędzi ułatwiających zarządzanie zgłoszeniami na numery alarmowe. Ogranicza konieczność prowadzenia wywiadu ze świadkiem zdarzenia przez wiele służb i znacznie redukuje liczbę fałszywych wywołań. Stanowi element systemu pozwalającego na szybką i niezawodną dystrybucję informacji pomiędzy służbami powołanymi do niesienia pomocy.

Wdrożony system pozwoli na zwiększenie skuteczności alarmowania służb i podmiotów ratowniczych, a także usprawnienie przepływ informacji niezbędnej do zarządzania zasobami ratowniczymi. W I. etapie wdrożenia SPR w całym kraju funkcjonować będzie 17 ośrodków powiadamiania ratunkowego (WCPR). Zatrudnieni w nich operatorzy szkoleni są w jednakowym zakresie i standardzie.

Każdy operator przed rozpoczęciem pracy uzyskuje stosowny certyfikat. Ośrodkami szkolącymi są: WCPR Kraków i WCPR Poznań.

Pierwszy etap funkcjonowania w nowym modelu organizacyjnym poznańskiego WCPR polegać będzie na testowaniu systemu na lokalnym numerze alarmowym zarządzania kryzysowego 987.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

NUMER ALARMOWY ZAWSZE powinien być dostępny i sprawny!!!!!!!

kora, 2011-12-09 10:41:21 odpowiedz

Testy są nieudane...Numery alarmowe nie działają.Kryzys bez pomocy dla ludzi w Poznaniu!

Łupek, 2011-12-09 08:24:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE