Testy lokalnego numeru alarmowego

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu od grudnia rozpoczyna testy przejmowania połączeń na numery alarmowe od lokalnego numeru zarządzania kryzysowego 987.
Testy lokalnego numeru alarmowego
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta) przygotowuje WCPR do przejęcia obsługi połączeń alarmowych. Przyjmowanie połączeń i przekazywanie informacji o zdarzeniu do właściwych służb – Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Ratownictwa Medycznego (Pogotowia Ratunkowego) – będzie się odbywać z wykorzystaniem Systemu Informatycznego WCPR, dostarczonego przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

SI WCPR jest kluczowym produktem Systemu Powiadamiania Ratunkowego. Oferuje operatorom i koordynatorom elektroniczne arkusze zgłoszeń, połączenia telefoniczne oraz szereg narzędzi ułatwiających zarządzanie zgłoszeniami na numery alarmowe. Ogranicza konieczność prowadzenia wywiadu ze świadkiem zdarzenia przez wiele służb i znacznie redukuje liczbę fałszywych wywołań. Stanowi element systemu pozwalającego na szybką i niezawodną dystrybucję informacji pomiędzy służbami powołanymi do niesienia pomocy.

Wdrożony system pozwoli na zwiększenie skuteczności alarmowania służb i podmiotów ratowniczych, a także usprawnienie przepływ informacji niezbędnej do zarządzania zasobami ratowniczymi. W I. etapie wdrożenia SPR w całym kraju funkcjonować będzie 17 ośrodków powiadamiania ratunkowego (WCPR). Zatrudnieni w nich operatorzy szkoleni są w jednakowym zakresie i standardzie.

Każdy operator przed rozpoczęciem pracy uzyskuje stosowny certyfikat. Ośrodkami szkolącymi są: WCPR Kraków i WCPR Poznań.

Pierwszy etap funkcjonowania w nowym modelu organizacyjnym poznańskiego WCPR polegać będzie na testowaniu systemu na lokalnym numerze alarmowym zarządzania kryzysowego 987.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

NUMER ALARMOWY ZAWSZE powinien być dostępny i sprawny!!!!!!!

kora, 2011-12-09 10:41:21 odpowiedz

Testy są nieudane...Numery alarmowe nie działają.Kryzys bez pomocy dla ludzi w Poznaniu!

Łupek, 2011-12-09 08:24:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE