PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomaszów Mazowiecki: Zwalniają lekarzy, bo zarabiają zbyt dużo

  • Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia    25 maja 2015 - 10:10
Tomaszów Mazowiecki: Zwalniają lekarzy, bo zarabiają zbyt dużo

(fot. Rynek Zdrowia)

Według zarządu szpitala w Tomaszowskim Centrum Zdrowia lekarze, którzy są tam zatrudnieni mają zbyt wysokie wynagrodzenia. To powód do wręczenia im wypowiedzeń.
Wypowiedzenia otrzymali już lekarze z oddziału chorób wewnętrznych i z chirurgii, którzy byli na kontraktach. Niebawem będą dostawali je kolejni lekarze ze szpitala, którzy również są na umowach kontraktowych.

Zdaniem zarządu szpitala, wspieranego przez władze powiatu, to jedyny sposób, by praca medyków była bardziej efektywna i wyceniania adekwatnie do kontraktu NFZ.

Tomaszowski szpital z długami

Kilka miesięcy temu okazało się, że szpital, który do tej pory był na plusie, z początkiem roku zaczął przynosić straty, pojawiły się kłopoty z odprowadzaniem składek do ZUS.

Jak podaje Dziennik Łódzki, z analizy finansowej wynikało, że największy wpływ na ujemny wynik finansowy ma wzrost wynagrodzeń lekarzy. W lutym 2014 roku szpital wydawał miesięcznie 2,6 mln zł na wynagrodzenia, a w lutym tego roku było to już 3,1 mln zł.

Dyrekcja szpitala rozpisała już konkurs dla lekarzy na pracę w oddziale chorób wewnętrznych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • drdz, 2015-05-25 13:57:19

    Idiotyczna diagnoza problemu ze strony starostwa. Przykład do myślenia -> jeśli piekarnia przestaje sprzedawać chleb i maleje przychód, to właściciel, po zbadaniu finansów stwierdził, że największa częścią koszów są rosnące płace piekarzy. Znalazł powód i zwolnił piekarzy. Teraz będzie chleb tańs...zy ;-)  rozwiń
  • lekarz, 2015-05-25 11:52:52

    brawo szukajcie naiwnych do efektywniejszej pracy za mniejsze pieniądze...szary lud to kupi