PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomograf dla aleksandrowskiego szpitala

  • KB    28 kwietnia 2010 - 10:00
Tomograf dla aleksandrowskiego szpitala

W środę (28 kwietnia) w Szpitalu Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim oficjalnie oddany do użytku zostanie tomograf komputerowy.
Sprzęt medyczny został zakupiony dzięki 2,6 miliona złotych dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystości weźmie udział członek zarządu województwa Franciszek Złotnikiewicz.

- W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego rekordowo dużą kwotę przeznaczyliśmy na służbę zdrowia. Chcemy w ten sposób odpowiednio wyposażyć i zmodernizować nie tylko duże szpitale wojewódzkie, ale także wszystkie szpitale miejskie i powiatowe – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Aleksandrowski Szpital Powiatowy został wyposażony w szesnastorzędowy tomograf komputerowy Activion 16 firmy Toshiba. Urządzenie tego typu znacznie usprawnia diagnozowanie pacjentów; proces diagnostyczny jest o wiele szybszy, a badania są dokładniejsze w porównaniu z urządzeniami RTG i USG. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego pokryły 65 procent wartości zakupu.

Uroczyste oddanie tomografu do użytku odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 14 w Szpitalu Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim.

Zakup tomografu dla aleksandrowskiej lecznicy wpisuje się w innym projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski - „e-zdrowie”. Program ten dotyczy 29 placówek ochrony zdrowia. Projekt ma usprawnić diagnostykę i konsultowanie trudnych przypadków chorobowych na odległość. A wszystko to dzięki szerokopasmowym łączom internetowym i połączonym z nim urządzeniom diagnostycznym w poszczególnych placówkach. W ramach wdrażanego w województwie projektu telemedycyny aleksandrowska placówka dostanie pieniądze na dostosowanie własnej sieci internetowej do potrzeb systemu (ucyfrowienie posiadanych urządzeń i wyposażenie sieci komputerowej).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.