PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomograf we włocławskim szpitalu

  • KB    25 maja 2010 - 10:20
Tomograf we włocławskim szpitalu

Diagnostyczny „mercedes” – warty blisko 4 miliony złotych tomograf wielorzędowy rozpoczyna działalność w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku.
Oficjalne otwarcie nowej pracowni tomografii komputerowej odbędzie się w środę, 26 maja.

- Tomograf wielorzędowy jest jednym z najbardziej wartościowych sprzętów diagnostycznych. Inwestycja w rozwój infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej to jeden z priorytetów naszego województwa, dlatego cieszymy się, że kolejne uruchomione w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego miliony posłużą do tego, by nowoczesne procedury ratujące zdrowie i życie były bardziej dostępne dla mieszkańców Włocławka – powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.

Jest to najdroższy spośród ponad setki sprzętów i aparatur niezbędnych w diagnozowaniu i leczeniu stanów nagłych, które za blisko 7 milionów trafią do szpitala dzięki tej dotacji. Wsparcie dla włocławskiego szpitala (6 768 400 zł) jest jak dotąd największym dofinansowaniem z RPO w ramach rozwoju infrastruktury ochrony zdrowia, czyli dla najwyższa wśród wszystkich szpitali wojewódzkich, miejskich i powiatowych.  Na zakup tomografu przeznaczono blisko 4 miliony złotych.

Instalacja urządzenia we włocławskim szpitalu rozpoczęła się w połowie marca. Aparat firmy Toshiba mieści się w nowopowstałej części budynku przy Zakładzie Radiologicznym. W pracowni, w której umiejscowiony został sprzęt dostosowano m.in. osłony radiologiczne oraz wymieniono radiologiczną szybę pomiędzy sterówką a pracownią tomografu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.