PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń dba o zdrowie

  • JL    11 kwietnia 2016 - 10:18
Toruń dba o zdrowie
Toruń realizuje programy majace poprawić zdrowie mieszkańców. Fot. Pixabay.com

Toruń realizuje kampanię „Kwiecień toruński miesiąc walki z rakiem” oraz realizuje programy mające poprawić zdrowie jego mieszkańców.
Celem kampanii „Kwiecień toruński miesiąc walki z rakiem” jest m.in. propagowanie zdrowego stylu życia i ułatwienie mieszkańcom Torunia dostępu do badań profilaktycznych:

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) wśród dziewcząt z rocznika 2003 obejmuje szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (jeden z czynników wywołujących raka szyjki macicy).

Realizowana jest też profilaktyka raka piersi, czyli badania mammograficzne kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat.

Z kolei program profilaktyki próchnicy i urazów zębów mlecznych i stałych jest skierowany do dzieci i młodzieży, ich rodziców i opiekunów oraz pracowników oświaty. W jego ramach zostanie wykonane m.in. lakowanie pierwszych i drugich zębów trzonowych czy usuwanie płytki bakteryjnej.

Program badań prenatalnych adresowany jest do mających ponad 35 lat kobiet w ciąży, u których m.in. istnieje znacznie zwiększone ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową

Program profilaktyki chorób układu krążenia adresowany jest do osób powyżej 35 lat obciążonych m.in. nadciśnieniem.

Miasto realizuje też program profilaktyki chorób odtytoniowych dla osób powyżej 18 lat, palących papierosy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mama nastolatki, 2016-04-13 11:22:37

    Ja zaszczepiłam córeczkę przeciwko HPV i polecam taką decyzję. Cieszę się, że zadbałam o jej przyszłość. Żeby poczytać więcej na ten temat, zerknijcie na stronę kampanii Zaszczep się wiedzą.