PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń ma nowe ambulansy

  • JL    5 lipca 2016 - 10:31
Toruń ma nowe ambulansy
Toruń otrzymał cztery nowoczesne ambulansy. Fot. Kujawsko-pomorskie.pl (Krzysztof Wiśniewski)

System ratownictwa medycznego w rejonie Torunia wzbogacił się o cztery nowoczesne w pełni wyposażone karetki, które zastąpiły wysłużone ambulansy.
Nowe karetki są wyposażone w niezbędny w ratownictwie medycznym sprzęt najnowszej generacji – m. in. zewnętrzne masażery serca, respiratory transportowe, defibrylatory, pompy infuzyjne i materace unieruchamiające, dzięki którym pacjent jest podczas transportu równie bezpieczny, jak przypięty pasami pasażer samochodu.

Podległy samorządowi województwa Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu, w strukturze którego funkcjonuje obsługująca rejon Torunia stacja pogotowia ratunkowego, kupił ambulansy z własnych środków (w leasingu). Wartość inwestycji to blisko 3 miliony złotych.

– W ratownictwie medycznym niezbędna jest niezawodność, dlatego musimy systematycznie dokonywać nowych zakupów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Cztery starsze karetki wycofane z systemu ratownictwa po wprowadzeniu nowych będą wykorzystane w transporcie wewnątrzszpitalnym i przewozach związanych z podstawową opieką medyczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.